Oud voorzitter Hans Hagendijk overleden.

Op zondag 28 november kregen we het verschrikkelijke nieuws door dat onze oud voorzitter Hans Hagendijk op 63 jarige leeftijd plotseling is overleden.
Hans was eerst van 1988 t/m 1996 en daarna van 2007 tm begin 2009 voorzitter van Darts in Delft. 

De meeste van onze leden kende Hans ongetwijfeld ook als een ware Bourgondiër (in de goede zin van het woord) waarbij gezelligheid maar bovenal vriendschap voorop stond. 
Altijd tijd voor een praatje, maar ook zeker voor een serieus gesprek, uiteraard wel onder het genot van een hapje en drankje. 
Persoonlijk leerde ik Hans pas echt kennen toen ik toetrad tot het bestuur in 2003, de reisjes met De Mannuh naar Malta, boottochtjes met Peter la Rondelle en de vele, veelal nachtelijke, oeverloze discussies (of gewoon onzinnig gebral) in Café De Vlouw. Maar of we het nou eens waren of niet dat deed er eigenlijk niet eens toe, als het maar gezellig en laat werd……

Namens het bestuur van Darts in Delft en ongetwijfeld alle (oud)leden wil ik de familie, vrienden en teamgenoten van Hans heel veel sterkte wensen met dit grote verlies!

465218 10151153937147042 115771394 o

In het lustrumboekje '25 jaar Darts in Delft' heeft Hans nog een leuk interview gegegeven: 

Hans Hagendijk was voorzitter van de DID van 1989 tot en met 1996 en bekleedde deze functie later nog een tweede termijn van 2007 tot en met januari 2009.

“Mijn debuut als voorzitter was heel ongebruikelijk. Op de ledenvergadering van 14 juni 1989 had de toenmalige voorzitter Gerard Simons bij de post ingekomen stukken laten weten dat hij om gezondheidsredenen zijn  functie moest neerleggen.

Vicevoorzitter Aad Bezemer nam zijn functie die avond waar. Ik had mij intussen al kandidaat gesteld voor deze post. Het voorstel van Aad was nu er toch een kandidaat is en er geen bezwaar tegen is, dit in stemming te brengen. Zodoende kon ik na de stemming als voorzitter plaats nemen achter de tafel. Het kostte mij natuurlijk een rondje.

Wat mij opviel was dat er bij de ledenvergaderingen weinig belangstelling was van de leden.

Het dieptepunt bij een ledenvergadering was dat er maar vier leden aanwezig waren en natuurlijk ook het bestuur van vijf personen. Om de belangstelling te vergroten hebben we dit opgelost door de captainsvergadering voor de ledenvergadering in te plannen. Met succes.

Opmerkelijk was in mijn tijd als                 voorzitter de discussie over het lid worden van de NDF.De discussies over de contributieverhoging van 10 gulden en dat het alleen maar gunstig is voor de topdarter en niet voor de gemiddelde darter heeft jaren geduurd. Eindelijk na jaren werden we lid van de NDF. Dit mede doordat Aad Bezemer de opmerking maakte: vergelijk het maar met zoals het geregeld is bij de voetbalbond, de KNVB, en prompt bij de stemming werd het voorstel aangenomen.

Natuurlijk ontbreekt het bij elke vereniging aan voldoende vrijwilligers. Het werk en het organiseren hangt altijd af van dezelfde groep. Daarom vond ik de inzet van de vrijwilligers zoals bijvoorbeeld bij de Open Delft die wij organiseerden heel groot. De dag ervoor opbouwen en de dag erna je taken uitvoeren en na afloop natuurlijk het afbreken van het spul. Het leuke ervan was dat de NDF zeer tevreden was over onze organisatie. Vakkundig en professioneel vonden zij het, daar konden andere bonden nog een puntje aan zuigen.

Een paar hoogtepunten van onze leden waren onder andere: het succes van Raymond van Barneveld die Runner up was in 1995 op de Embassy. De huldiging in café Royal waar ik na een korte toespraak hem een Delfts Blauw bord mocht overhandigen. De plaatselijke pers was daar ook aanwezig en zorgde voor fraaie plaatjes in de Delftse kranten. En natuurlijk niet te vergeten de recordpoging van Dirk Roverts.  En verder: om onze darters aan te moedigen om meer 180-ers te gooien werden er bierpullen gemaakt en later ook de badges ontworpen.

Opvallende toernooien die de DID organiseerde waren de Dartnacht,  het Horecatoernooi en het Nieuwjaarstoernooi waar ik jaren later samen met mijn opvolger Eric Claas nog eens aan heb meegedaan. In 1996 nam Eric Claas het hamertje over.

Op 27 augustus 2007 nam ik de uitdaging aan voor een tweede termijn als voorzitter van de DID en werd gekozen door de leden. Helaas heeft dit niet lang geduurd om gezondheidsredenen moest ik in  2008 mijn functie neerleggen. Heden ten dage speel ik in de Delftse competitie bij PSP in de Vlouw. Tot voor kort was ik captain van Sportcafé de Mookies wat uitkomt in de Superleague Nederland regio klasse E.

En tot slot een anekdote uit het begin van de jaren negentig. We gingen met de bus naar een Open Nederland, de bus vol met deelnemers, een paar muzikanten geregeld …… en wie had zich verslapen, jullie raden het al ………..de voorzitter.”

 

ALV 2022 en Voor(zitter)woord

ALV 2022 en Voor(zitter)woord

Published: oktober 11, 2022 Category: Nieuws
Op maandag 10 oktober is de Algemene Ledenvergadering van Darts in Delft gehouden. Enkele belangrijke punten: - De ALV heeft het bestuur formeel ontheffing verleend voor het niet houden van de ALV in 2020 en 2021en de genomen beslissingen in deze...
Oud voorzitter Hans Hagendijk overleden.

Oud voorzitter Hans Hagendijk overleden.

Published: november 29, 2021 Category: Nieuws
Oud voorzitter Hans Hagendijk overleden. Op zondag 28 november kregen we het verschrikkelijke nieuws door dat onze oud voorzitter Hans Hagendijk op 63 jarige leeftijd plotseling is overleden.Hans was eerst van 1988 t/m 1996 en daarna van 2007 tm...
UPDATE competitie 2019-2020 en 2020-2021

UPDATE competitie 2019-2020 en 2020-2021

Published: juli 01, 2020 Category: Nieuws
Beste leden,   Natuurlijk was er goed nieuws aangezien er in heel Nederland weer gedart mag worden in de horeca en ook in wedstrijdverband. De onduidelijkheid die er was, doordat het in sommige veiligheidsregio’s wel mocht en in anderen niet, is nu dus...
Individuele divisiekampioenschappen 2019-2020

Individuele divisiekampioenschappen 2019-2020

Published: augustus 24, 2020 Category: Nieuws
Zaterdag 7 maart werden de Individuele Kampioenschappen voor competitiespelers gehouden per divisie.Met mooie opkomsten was het een geslaagde avond in diverse locaties! - In Café De Vlouw werd Carlos Schippers kampioen Ere-divisie (19 deelnemers). - In...
1e divisiekampioenschap individueel winnaar Richard Veldhuis

1e divisiekampioenschap individueel winnaar Richard Veldhuis

Published: maart 09, 2020 Category: Nieuws
17 deelnemers streden In Sportcafé Mookies om de titel individueel 1e divisiekampioen 2020. In de verliezersronde wist Remco van Erven Pieter de Smet in de finale te verslaan. In de winnaarsronde waren er diverse "krakers".  Martin Lamers drong door...
Individueel Divisiekampioen: Stefan v.d. Kraan (2e) en Trevor Noslin (3e)

Individueel Divisiekampioen: Stefan v.d. Kraan (2e) en Trevor Noslin (3e)

Published: maart 08, 2020 Category: Nieuws
Op zaterdag 7 maart 2020 zijn voor de 2e en 3e divisie de individuele divisiekampioenschappen gespeeld in Cafe Friends. In de 2e Divisie was Stefan v.d. Kraan in een spannende wedstrijd te sterk voor Ruben Mossel. In de 3e Divisie was Trevor Noslin...
DID Jeugdkampioenschappen 2019/2020 gewonnen door Jeffrey de Zeeuw

DID Jeugdkampioenschappen 2019/2020 gewonnen door Jeffrey de Zeeuw

Published: maart 01, 2020 Category: Nieuws
Op 29 februari 2020 zijn de DID Jeugdkampioenschappen gespeeld in Sportcafe de Mookies. Van de 8 deelnemers wist Jeffrey de Zeeuw het toernooi te winnen door Davie Weijgerse te verslaan in de finale met 4-1. Keano van Deventer en Mike Baas werden 3e...
Teun Verheij en Annette van de Helm winnaars DSH/DID-Masters 2019

Teun Verheij en Annette van de Helm winnaars DSH/DID-Masters 2019

Published: februari 17, 2020 Category: Nieuws
Teun Verheij won de finale met 3-1 in sets van Dylan van Beek. Annette won de finale met 5-2 van Monique Schutte.Voor meer foto's én een beknopt verslag van de dag klik HIER! Voor de wedstrijdsheets en bijzonderheden klik HIER.     Om onduidelijkheid te...
DSH/DiD-MASTERS 2020

DSH/DiD-MASTERS 2020

Published: december 09, 2019 Category: Nieuws
De datum voor de DSH/DiD-Masters 2020 zal in augustus 2020 bekend worden gemaakt, evenals de data voor de plaatsingstoernooien. Om aan de DSH/DiD-Masters of de plaatsingstoernooien mee te mogen doen zijn een aantal voorwaarden opgesteld in het...
Delftse Koppelkampioenschappen 2019

Delftse Koppelkampioenschappen 2019

Published: december 05, 2019 Category: Nieuws
Op 10 november werd in Sportcafé De Mookies gestreden om de titel Delfts koppelkampioen. Benjamin van Erven en Bas Beets wisten deze titel voor het eerst in  de wacht te slepen. Menno Nieuwenbroek en Henk Logger werden voor de 3e maal in 4 jaar de...
QR code